Санітарно-епідеміологічна служба
Меню сайту

Пошук

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 29.03.2024, 11:42

Санітарно-епідеміологічна служба
 
            Органи Санітарно-епідеміологічної служби (СЕС) мають право приходити з перевірками передусім на ті підприємства і до тих підприємців, які працюють у сфері виробництва та торгівлі продовольчими товарами й у сфері громадського харчування. Далі вміщено інформацію, яка допоможе підприємцеві захищати свої права в тому разі, якщо посадова особа СЕС висуває до нього необґрунтовані чи незаконні вимоги під час перевірки. Посадові особи цієї служби мають повноваження діяти тільки на відповідних адміністративних територіях.
          Законом «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено, що обстеження та перевірки органи СЕС проводять згідно з планом роботи або позапланово.
          Планові перевірки відбуваються за річними або квартальними планами, що їх затверджують органи СЕС. Періодичність таких планових заходів залежить від ступеня ризику господарської діяльності (високий, середній, невеликий). Ступені ризику і періодичність проведення планових перевірок найближчим часом має затвердити у своїй постанові Кабінет Міністрів України. Поки такої постанови не затверджено, планові перевірки підприємців та підприємств працівники СЕС можуть проводити не частіше ніж раз на п’ять років.
                На всі органи СЕС покладено обов’язок публікувати в Інтернеті списки підприємців та підприємств, які заплановано перевіряти протягом року.
                 За 10 днів перед плановою перевіркою територіальний орган СЕС мусить надіслати рекомендованим листом тому суб’єктові господарювання, якого перевірятиме, письмове повідомлення. Якщо ви не отримали повідомлення про планову перевірку СЕС, то маєте право не допускати працівників СЕС до перевірки.
                  Час проведення планової перевірки не може перевищувати 15 робочих днів, а для суб’єктів малого підприємництва — 5 робочих днів. Закон не допускає продовження терміну планової перевірки. Позапланова перевірка може відбутися, якщо виникла відповідна санітарна та епідемічна ситуація або якщо підприємство, установа, організація чи громадяни звернулися до органу СЕС з відповідною заявою.
                    Під час позапланової перевірки працівники СЕС мають вивчати лише ті питання, які зазначено в направленні на перевірку.
                    Позапланова перевірка не може тривати довше ніж 10 робочих днів, а якщо йдеться про суб’єктів малого підприємництва, — то 2 робочих днів. Закон не допускає продовження терміну поза- планової перевірки.
                    Підстави планової чи позапланової перевірки СЕС та питання, які вона охоплюватиме, мають бути вказані в письмовому направленні встановленої форми, яке видає головний лікар територіальної СЕС чи його заступник. Перед початком перевірки працівники СЕС мусять показати керівникові підприємства направлення та службові посвідчення і надати йому копію направлення. Якщо вам не показали й не надали таких документів, ви можете не допускати представників СЕС до перевірки.
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz